MLG1005S39NHTD25
DigiKey Part Number
445-MLG1005S39NHTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLG1005S39NHTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLG1005S39NHTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005S39NHTD25
Description
FIXED IND 39NH 250MA 1 OHM SMD
Detailed Description
39 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 1Ohm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005S39NHTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)