MLG1005S2N0ST000
DigiKey Part Number
445-3042-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3042-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3042-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005S2N0ST000
Description
FIXED IND 2NH 900MA 150 MOHM SMD
Detailed Description
2 nH Unshielded Multilayer Inductor 900 mA 150mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005S2N0ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
7 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)