MLG0603S7N5HTD25
DigiKey Part Number
MLG0603S7N5HTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603S7N5HTD25
Description
FIXED IND 7.5NH 200MA 700 MOHM
Detailed Description
7.5 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 700mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603S7N5HTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
5 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)