MLG0603S68NHTD25
DigiKey Part Number
MLG0603S68NHTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603S68NHTD25
Description
FIXED IND 68NH 50MA 3.5 OHM SMD
Detailed Description
68 nH Unshielded Multilayer Inductor 50 mA 3.5Ohm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603S68NHTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
3.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
5 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.05GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)