MLG0603P9N1JTD25
DigiKey Part Number
445-173997-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173997-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173997-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P9N1JTD25
Description
FIXED IND 9.1NH 250MA 900 MOHM
Detailed Description
9.1 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 900mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603P9N1JTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)