MLG0603P6N8JTD25
DigiKey Part Number
445-173991-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173991-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173991-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P6N8JTD25
Description
FIXED IND 6.8NH 300MA 750 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 750mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0603P6N8JTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
750mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)