MLG0603P6N8HTD25
DigiKey Part Number
445-175580-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175580-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175580-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P6N8HTD25
Description
FIXED IND 6.8NH 300MA 750 MOHM
Detailed Description
6.8 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 750mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603P6N8HTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
750mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)