MLG0603P5N6HT000
DigiKey Part Number
445-MLG0603P5N6HT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLG0603P5N6HT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLG0603P5N6HT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P5N6HT000
Description
FIXED IND 5.6NH 350MA 400 MOHM
Detailed Description
5.6 nH Unshielded Multilayer Inductor 350 mA 400mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603P5N6HT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)