MLG0603P2N2ST000
DigiKey Part Number
445-7810-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7810-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7810-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P2N2ST000
Description
FIXED IND 2.2NH 600MA 100 MOHM
Detailed Description
2.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 600 mA 100mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603P2N2ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)