MLG0603P20NHTD25
DigiKey Part Number
MLG0603P20NHTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P20NHTD25
Description
FIXED IND 20NH 150MA 1.9 OHM SMD
Detailed Description
20 nH Unshielded Multilayer Inductor 150 mA 1.9Ohm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603P20NHTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.9Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)