MLG0603P1N8STD25
DigiKey Part Number
MLG0603P1N8STD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P1N8STD25
Description
FIXED IND 1.8NH 700MA 100 MOHM
Detailed Description
1.8 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 100mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603P1N8STD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
9GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)