MLG0603P12NHTD25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
12 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 1.1Ohm Max 0201 (0603 Metric)
MLG0603P12NHTD25
DigiKey Part Number
MLG0603P12NHTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P12NHTD25
Description
FIXED IND 12NH 250MA 1.1 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0603P12NHTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)