MLG0402Q2N4ST000
DigiKey Part Number
445-9450-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0402Q2N4ST000
Description
FIXED IND 2.4NH 200MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.4 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 800mOhm Max 01005 (0402 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0402Q2N4ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
2 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
01005 (0402 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.009" (0.22mm)