MLG0402Q10NJT000
DigiKey Part Number
445-9476-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0402Q10NJT000
Description
FIXED IND 10NH 140MA 2.1 OHM SMD
Detailed Description
10 nH Unshielded Multilayer Inductor 140 mA 2.1Ohm Max 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0402Q10NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
3 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.009" (0.22mm)