MLF2012K470KT000
DigiKey Part Number
445-1067-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1067-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1067-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012K470KT000
Description
FIXED IND 47UH 4MA 2.7 OHM SMD
Detailed Description
47 µH Shielded Multilayer Inductor 4 mA 2.7Ohm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012K470KT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.7Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
35 @ 2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
11MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)