MLF2012K390KTD25
DigiKey Part Number
MLF2012K390KTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012K390KTD25
Description
FIXED IND 39UH 4MA 2.4 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 µH Shielded Multilayer Inductor 4 mA 2.4Ohm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012K390KTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.4Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
35 @ 2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
13MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)