MLF2012E8R2MTD25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 10.127
Datasheet
8.2 µH Shielded Multilayer Inductor 15 mA 700mOhm Max 0805 (2012 Metric)
0805 (2012 Metric)
MLF2012E8R2MTD25
DigiKey Part Number
445-MLF2012E8R2MTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012E8R2MTD25
Description
FIXED IND 8.2UH 15MA 700 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLF2012E8R2MTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 4MHz
Series
Frequency - Self Resonant
35MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
4 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)