MLF2012E8R2MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 844
Datasheet
8.2 µH Shielded Multilayer Inductor 15 mA 700mOhm 0805 (2012 Metric)
MLF2012E8R2MT
DigiKey Part Number
MLF2012E8R2MT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012E8R2MT
Description
FIXED IND 8.2UH 15MA 700 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm
Mfr
Q @ Freq
50 @ 4MHz
Series
Frequency - Self Resonant
35MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
4 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)