MLF2012DR56KTD25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLF2012DR56KTD25 |
Description | FIXED IND 560NH 150MA 550 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 560 nH Shielded Multilayer Inductor 150 mA 550mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLF2012DR56KTD25 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 550mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 25 @ 25MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 150MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Multilayer | Inductance Frequency - Test 25 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 0805 (2012 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Shielding Shielded | Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm) |