MLF2012DR47KTD25
DigiKey Part Number
445-17007-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-17007-1-ND - Cut Tape (CT)
445-17007-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012DR47KTD25
Description
FIXED IND 470NH 200MA 500 MOHM
Detailed Description
470 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 500mOhm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012DR47KTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
160MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)