MLF2012DR47JT000
DigiKey Part Number
445-MLF2012DR47JT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLF2012DR47JT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLF2012DR47JT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012DR47JT000
Description
FIXED IND 470NH 200MA 500 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 500mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLF2012DR47JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
160MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)