MLF2012DR39MT000
DigiKey Part Number
445-MLF2012DR39MT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLF2012DR39MT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLF2012DR39MT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012DR39MT000
Description
FIXED IND 390NH 200MA 450 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
390 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 450mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
180MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)