MLF2012DR39JT000
DigiKey Part Number
445-MLF2012DR39JT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLF2012DR39JT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLF2012DR39JT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012DR39JT000
Description
FIXED IND 390NH 200MA 450 MOHM
Detailed Description
390 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 450mOhm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012DR39JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
180MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)