MLF2012DR12JTD25
DigiKey Part Number
445-16985-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16985-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16985-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012DR12JTD25
Description
FIXED IND 120NH 300MA 200 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 nH Shielded Multilayer Inductor 300 mA 200mOhm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012DR12JTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
360MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)