MLF2012C820MTD25
DigiKey Part Number
MLF2012C820MTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012C820MTD25
Description
FIXED IND 82UH 2MA 3 OHM SMD
Detailed Description
82 µH Shielded Multilayer Inductor 2 mA 3Ohm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012C820MTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
3Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 1MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)