MLF2012C270KTD25
DigiKey Part Number
445-173942-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173942-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173942-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012C270KTD25
Description
FIXED IND 27UH 5MA 1 OHM SMD
Detailed Description
27 µH Shielded Multilayer Inductor 5 mA 1Ohm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012C270KTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 1MHz
Series
Frequency - Self Resonant
17MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)