MLF2012C150KT000
DigiKey Part Number
445-1061-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1061-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1061-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012C150KT000
Description
FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD
Detailed Description
15 µH Shielded Multilayer Inductor 5 mA 700mOhm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012C150KT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 1MHz
Series
Frequency - Self Resonant
22MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)