MLF2012A3R3JT000
DigiKey Part Number
445-MLF2012A3R3JT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLF2012A3R3JT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLF2012A3R3JT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012A3R3JT000
Description
FIXED IND 3.3UH 50MA 600 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Multilayer Inductor 50 mA 600mOhm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012A3R3JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
45 @ 10MHz
Series
Frequency - Self Resonant
60MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)