MLF2012A1R8MTD25
DigiKey Part Number
445-MLF2012A1R8MTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLF2012A1R8MTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLF2012A1R8MTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012A1R8MTD25
Description
FIXED IND 1.8UH 80MA 450 MOHM
Detailed Description
1.8 µH Shielded Multilayer Inductor 80 mA 450mOhm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MLF2012A1R8MTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
45 @ 10MHz
Series
Frequency - Self Resonant
90MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)