MLF1608DR12JTD25
DigiKey Part Number
445-16946-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16946-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16946-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1608DR12JTD25
Description
FIXED IND 120NH 200MA 400 MOHM
Detailed Description
120 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 400mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MLF1608DR12JTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
400MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)