MLF1608DR10JTD25
DigiKey Part Number
445-16943-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16943-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16943-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1608DR10JTD25
Description
FIXED IND 100NH 200MA 350 MOHM
Detailed Description
100 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 350mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MLF1608DR10JTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
450MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)