MLF1608DR10JT000
DigiKey Part Number
445-MLF1608DR10JT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLF1608DR10JT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLF1608DR10JT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1608DR10JT000
Description
FIXED IND 100NH 200MA 350 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 350mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MLF1608DR10JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
450MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)