MLF1005VR33JT000
DigiKey Part Number
445-9513-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9513-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9513-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1005VR33JT000
Description
FIXED IND 330NH 140MA 1.05 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Shielded Multilayer Inductor 140 mA 1.05Ohm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLF1005VR33JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.05Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
230MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)