MLF1005VR12KT000
DigiKey Part Number
445-15703-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15703-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15703-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1005VR12KT000
Description
FIXED IND 120NH 180MA 590 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 nH Shielded Multilayer Inductor 180 mA 590mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLF1005VR12KT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
590mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
400MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)