MLF1005LR39KT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
390 nH Shielded Multilayer Inductor 50 mA 410mOhm Max 0402 (1005 Metric)
MLF1005LR39KT
DigiKey Part Number
MLF1005LR39KT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1005LR39KT
Description
FIXED IND 390NH 50MA 410 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLF1005LR39KT Models
Category
DC Resistance (DCR)
410mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 10MHz
Series
Frequency - Self Resonant
210MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)