MLF1005GR47JT000
DigiKey Part Number
445-15692-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15692-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15692-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1005GR47JT000
Description
FIXED IND 470NH 50MA 420 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Multilayer Inductor 50 mA 420mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLF1005GR47JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
420mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 10MHz
Series
Frequency - Self Resonant
190MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)