MHQ1005P43NGTD25
DigiKey Part Number
MHQ1005P43NGTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005P43NGTD25
Description
FIXED IND 43NH 190MA 1.6 OHM SMD
Detailed Description
43 nH Unshielded Multilayer Inductor 190 mA 1.6Ohm Max 0402 (1006 Metric)
EDA/CAD Models
MHQ1005P43NGTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.6Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
22 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)