MHQ1005P3N2STD25
DigiKey Part Number
MHQ1005P3N2STD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005P3N2STD25
Description
FIXED IND 3.2NH 900MA 90 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 900 mA 90mOhm Max 0402 (1006 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MHQ1005P3N2STD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
90mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
23 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Supplier Device Package
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)