MHQ1005P39NJTD25
DigiKey Part Number
MHQ1005P39NJTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005P39NJTD25
Description
FIXED IND 39NH 190MA 1.5 OHM SMD
Detailed Description
39 nH Unshielded Multilayer Inductor 190 mA 1.5Ohm Max 0402 (1006 Metric)
EDA/CAD Models
MHQ1005P39NJTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.1GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)