MHQ1005P39NJT000
DigiKey Part Number
445-174434-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174434-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174434-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005P39NJT000
Description
FIXED IND 39NH 190MA 1.5 OHM SMD
Detailed Description
39 nH Unshielded Multilayer Inductor 190 mA 1.5Ohm Max 0402 (1006 Metric)
EDA/CAD Models
MHQ1005P39NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)