MHQ1005P10NHTD25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 8.900
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 45.962
Datasheet
10 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 190mOhm Max 0402 (1005 Metric)
MHQ1005P10NHTD25
DigiKey Part Number
MHQ1005P10NHTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005P10NHTD25
Description
FIXED IND 10NH 500MA 190 MOHM
Detailed Description
EDA/CAD Models
MHQ1005P10NHTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
23 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)