MHQ1005P0N9CTD25
DigiKey Part Number
MHQ1005P0N9CTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005P0N9CTD25
Description
FIXED IND 0.9NH 1.2A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.9 nH Unshielded Multilayer Inductor 1.2 A 30mOhm Max 0402 (1006 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MHQ1005P0N9CTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
15GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)