MHQ0603P2N4BTD25
DigiKey Part Number
445-180018-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180018-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180018-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ0603P2N4BTD25
Description
FIXED IND 2.4NH 700MA 150 MOHM
Detailed Description
2.4 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 150mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MHQ0603P2N4BTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
16 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)