MHQ0603P22NHTD25
DigiKey Part Number
445-180054-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180054-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180054-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ0603P22NHTD25
Description
FIXED IND 22NH 160MA 2 OHM SMD
Detailed Description
22 nH Unshielded Multilayer Inductor 160 mA 2Ohm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MHQ0603P22NHTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
16 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.2GHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)