HF60T22X10X14
DigiKey Part Number
445-181459-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HF60T22X10X14
Description
FERRITE CORE TOROID
Customer Reference
Detailed Description
Epoxy Ferrite Core Toroid Type Length Width 0.866" (22.00mm) Diameter 0.394" (10.00mm) Height
Category
Diameter
0.866" (22.00mm)
Manufacturer
TDK
Gap
Ungapped
Series
Initial Permeability (µi)
1600
Packaging
Tray
Finish
Epoxy
Part Status
Active
Height
0.394" (10.00mm)