GLFR1608T150M-LR is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 8.812
Datasheet
15 µH Shielded Inductor 220 mA 900mOhm 0603 (1608 Metric)
GLFR1608T150M-LR
DigiKey Part Number
445-6151-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GLFR1608T150M-LR
Description
FIXED IND 15UH 220MA 900 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GLFR1608T150M-LR Models
DC Resistance (DCR)
900mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
55mA