FK14X5R1E684KN006
DigiKey Part Number
FK14X5R1E684KN006-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK14X5R1E684KN006
Description
CAP CER 0.68UF 25V X5R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R Radial
EDA/CAD Models
FK14X5R1E684KN006 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)