DPX205925DT-4226A2
DigiKey Part Number
445-DPX205925DT-4226A2TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-DPX205925DT-4226A2CT-ND - Cut Tape (CT)
445-DPX205925DT-4226A2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DPX205925DT-4226A2
Description
MULTILAYER DIPLEXER FOR LTE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Diplexer 3.3GHz ~ 3.8GHz / 4.4GHz ~ 5.925GHz 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Category
Low Band Attenuation (min / max dB)
15.00dB / 18.00dB
Manufacturer
TDK
High Band Attenuation (min / max dB)
15.00dB / 17.70dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Low Band / High Band)
10.0dB / 10.0dB
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Diplexer
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Frequency Bands (Low / High)
3.3GHz ~ 3.8GHz / 4.4GHz ~ 5.925GHz