CS75-B2GA471KYVKA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 11.661
Datasheet
470 pF ±10% 300VAC/440VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc
CS75-B2GA471KYVKA
DigiKey Part Number
CS75-B2GA471KYVKA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS75-B2GA471KYVKA
Description
CAP CER 470PF 300/440VAC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CS75-B2GA471KYVKA Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.310" (7.90mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C