CS65-B2GA151KANKA
DigiKey Part Number
445-15870-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS65-B2GA151KANKA
Description
CAP CER 150PF 300/440VAC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±10% 300VAC/440VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS65-B2GA151KANKA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200, X1, Y2
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)